Doua autoturisme au fost implicate în accidentul rutier.
Șoferul autoturismului Opel nu s-a asigurat pentru a intra de pe o stradă laterală pe DN 52, a virat stânga, moment în care a fost lovit în plin de mașina VW care circula regulamentar.
„În urma acestui eveniment au rezultat două victime, conștiente și cooperante, neîncarcerate, o femeie de cca. 35 de ani și un copil de aprox. 3 ani. Au fost preluate de echipajele SAJ și SMURD, au primit primul ajutor calificat și au fost transportate la U.P.U. Alexandria pentru investigații amănunțite și îngrijiri de specialitate”, informează ISU Teleorman.
Cazul a rămas în atenția poliției pentru a stabili cu exactitate împrejurările în care s-a produs evenimentul. A fost deschis dosar penal pentru vătămare corporală din culpă.
Comentarii despre acest post