La fața locului s-au deplasat rapid pompierii, cu mașina de descarcerare și un SMURD, Ambulanța cu două echipaje și agenții de poliție rutieră.
Apelantul la 112 le-a spus dispecerilor că două persoane au rămas încarcerate în caroseria deformată a uneia dintre autoturismele implicate în accident. Potrivit primelor informații, de vină pentru producerea evenimentului ar fi fost conducătorul auto al autoturismului Mazda, de unde au rezultat și cele trei victime, conștiente, care au fost transportate la Unitatea de Primiri Urgențe a Spitalului de Urgență Alexandria. „În accident au fost implicate trei autoturisme, rezultând trei victime, toate dintr-o singură mașină, 2 femei și un bărbat, conștiente și cooperante, cu multiple traumatisme. Cele două femei au fost blocate în caroseria deformată fiind nevoie de intervenția pompierilor cu accesoriile de descarcerare”, precizează biroul de presă al ISU Teleorman.
Mai exact, acest conducător auto nu a respectat distanța minimă laterală, provocând impactul. Circulația se desfășoară cu dificultate, pe un singur sens de mers. Cazul a fost preluat de poliție pentru cercetări.
Comentarii despre acest post