Încă de la începutul pandemiei jandarmii teleormăneni s-au aflat la datorie. Aceștia au fost prezenți atât pe străzile județului, pentru a preîntâmpina faptele de natură antisocială, cât și la centrele de carantină, unde au asigurat paza acestora.
58 de avertismente și 606 amenzi contravenționale au fost aplicate de jandarmi, pe toată perioada pandemiei, valoarea lor depășind 1.000.000 de lei. Sancțiunea cu valoarea cea mai mare a fost de 15.000 lei, fiind aplicată unui bărbat, care pe lângă faptul că nu avea asupra lui nici un fel de declarație, obligatorie în această perioadă, a avut un comportament recalcitrant si un limbaj vulgar la adresa jandarmilor.
Oamenii legii acționează în permanență pentru prevenirea și limitarea răspândirii noului coronavirus, dar și pentru a preveni și combate ilegalitățile de orice fel.
Comentarii despre acest post